Den otevřených dveří na Fakultě stavební, ČVUT

10.2.2020

V pátek 31. ledna 2020 proběhl Den otevřených dveří na Fakultě stavební, ČVUT v Praze, na jehož spoluorganizaci se podílela i Katedra materiálového inženýrství a chemie. V průběhu dne byly představeny tři základní směry studia: stavebnictví, architektura a geodézie.

Studijní spezializaci Materiálové inženýrství, na který je Katedra materiálového inženýrství a chemie zaměřena, lze studovat v rámci studijního programu Stavební inženýrství. Představení kateder probíhalo po celý den v přízemí ateliéru D, kde si zaměstnanci a doktorandi připravili kromě tradičních stavebních materiálů také ukázky moderních inovativních kompozitů, které jsou výsledkem vědecké činnosti katedry. K dispozici byl také optický mikroskop s počítačovou podporou nebo 3D tiskárna. Byl připraven i zajímavý mini kvíz o ceny, ve kterém si návštěvníci mohli ověřit své znalosti v oblasti stavebních materiálů.

Kromě bohatého programu v prostorách fakulty byly připraveny i exkurze na zajímavá pracoviště, například do experimentálního centra, které nabídly ukázky zajímavých experimentů prováděných v rámci projektů. Návštěvníci se tak mohli například dozvědět, jaký je rozdíl mezi reálnými výsledky a výsledky, které jsou neodborně prezentovány v médiích.

Akce se zúčastnilo přibližně 450 návštěvníků. Děkujeme za návštěvu a věříme, že jsme se potkali se spoustou budoucích stavařů, nebo ještě lépe materiálových inženýrů! Podat přihlášku ke studiu lze v termínu od 1.1. do 31.3.2020.