Spolupráce se zahraničím: Cracow University of Technology (Polsko)

01.10.2020

Katedra materiálového inženýrství a chemie spolupracuje s partnerským pracovištěm na Cracow University of Technology (Polsko) v oblasti materiálového inženýrství (materiálová charakterizace, počítačové simulace, návrh nových materiálů).

V rámci projektu NAWA PPI / APM / 2018/1/00027 (EMMAT E-mobility and sustainable materials and technologies) se zabýváme materiálovou charakterizací a počítačovými simulacemi v oblasti cementových kompozitů se sníženým dopadem na životní prostředí a studiem geopolymerů s optimalizovanými tepelnými vlastnosti. Dosavadní výsledky zahrnují např.:

• aktivní účast členů Katedry materiálového inženýrství a chemie na plánované konferenci MATBUD 2020 kde budou prezentovány výsledky společného výzkumu
  • zprostředkování stáže pro Ph.D. studenta na pracovišti Cracow University of Technology v rámci projektu NAWA

Těšíme se na dalši prohloubení spolupráce s našimi polskými kolegy.